A homokozás készségfejlesztő hatása
Bár sok szülő nem szereti, ha gyermeke homokozik, mégis jó, ha tudjuk, a homokozásnak számos fejlesztő hatása van. Igaz, hogy nyakig piszkos lesz a csemeténk és az sem kizárt, hogy egy rakás homokot behoz majd a cipőjével a lakásba, ám annál nagyobb öröm nincs, mint mikor látjuk, a gyermekünk jól érzi magát. Márpedig olyan gyerek nincs, aki ne szeretne homokozni.
Az önfeledt szórakozás, a kreatív önmegvalósítás színtere óvodás korban a homokozó. Leginkább várépítés folyik itt, de gyakran játszanak a gyerkőcök valamilyen főzőcskét is. Ez pedig sokféle készséget fejleszt. A homok tapogatása, formázása elsősorban a kézügyességet javítja, a finommotorikus mozgásokra van jó hatással. Emellett fejleszti a tapintásos érzékelést is. A lapátolás, vödörbe vagy formába való homokpakolás a szem-kéz koordinációt erősíti.
Amiért viszont mindenképp érdemes homokozóba vinni a gyermekünket, az az, hogy kapcsolatokat teremtsen, szocializálódjon. Itt találkozik ugyanis először a bölcsődés vagy az óvodás a versengéssel, együttműködéssel, alkalmazkodással. Ezek olyan társas készségek, amelyeket mindenképp el kell sajátítania. Itt tanul meg türelmesen várni a szitára, kölcsönkérni egy locsolókannát vagy közös várépítésbe kezdeni egy idegen gyerekkel. Közben alkalma lesz beszélgetni, tervezni, gondolkodni, kompromisszumot kötni vagy épp ötleteit megvalósítani, fantáziadús énjét megmutatni. A homokozás tehát testileg, de lelkileg is jó hatással van a gyermekekre.
Homokozó napvitorlával - szabadtéri játék (Small Foot)
Játékok a homokozóban
A homokozóban sokféle játék játszható. Persze elsősorban várat szoktak építeni itt a gyerekek. Ehhez pontos tervezés szükségeltetik, de a spontaneitás, ötletesség is szerepet kap. Jó, ha fel tudják használni a környezetükben található természetes anyagokat (kavicsot, madártollat, faágakat, stb.) is az építkezéshez. Így igazán kreatív, csodálnivaló alkotások jöhetnek létre. Ha megdicsérjük gyermekünk remekművét, növelhetjük az önbecsülését, magabiztosabbá tehetjük.
Ám az építés mellett a rombolás is ugyanolyan élvezetes tevékenység lehet számukra, főleg kisebb korban. Ilyenkor azt élvezik a gyerkőcök, hogy uralkodhatnak a játék felett, az akaratuknak megfelelően történnek a dolgok. Az óvodások már szerepjátékokkal kombinálják a homokozást: sütnek-főznek vagy épp megvételre kínálják az elkészített homoktortát. Így lesz számukra a babakonyhából ismert helyzet különleges szabadtéri játék.
Vidám, állatfigurás fanyéllel készült színes szerszámok
Figurás homokozó szett
A homokozáshoz többféle játék is kapható webáruházunkban. Mi most a 3 részes, figurás homokozó szettet ajánljuk figyelmükbe. A vidám kinézetű, színes készlet azonnali játékra hívja a gyerkőcöket. Méhecskés ásó, hernyós sorvezető és katicás gereblye. Ezek a kerti szerszámok csak arra várnak, hogy a gyerekek kezükbe vegyék őket. A nyelük fából van, a figurás kialakításnak köszönhetően jól megmarkolhatók. A szerszámok feje fém, de különböző színűek: kék, piros és zöld. Könnyűek, biztonságosak, strapabíróak. Jól illeszkednek a kis kezekbe. A nyél hossza 12 centiméter. A tárolásuk is egyszerű: egy fából készült tartóba állíthatók a játék végeztével. Így nem maradnak szétdobálva a homokozóban. A szett segítségével arra is megtaníthatók a gyerekek, hogy pakoljanak el maguk után a homokozás befejeztével. Le is ellenőrizhetik, megvan-e minden darab.
A figurás homokozó szettet 3 éves kortól ajánljuk. Színük és formájuk miatt bizonyára tetszeni fog a gyerkőcöknek. A méhecskéről, hernyóról és katicáról akár egy-egy mese is kitalálható útban a homokozó felé. Csak kreatívan!
Jó szórakozást kívánunk a csöppségeknek a homokozáshoz!
≈
Homokozáshoz, kerti munkához, szabadtéri tevékenységekhez való további játékainkat megtalálják a cikk alatti termékajánlóban!
Jó böngészést kívánunk a Vesszőparipa fajáték webáruházban!